İlkyardım

İlk Yardım Sertifikası Ücreti

İlk yardım, hastalara en iyi müdahalenin yapılabilmesi ve sağlığının korunması açısından önemlidir. Ancak nasıl bir yöntem izleneceği konusunda bilgi sahibi olmayanların hastalara zarar verme riskleri daha da yüksektir. İlk yardım sertifikası ücreti 2024 yılında kurumlara göre değişiklik gösterdiği için herkesin bütçesine uygun bir alternatifi kullanması mümkündür. İlk yardım sertifikası ne işe yarar diye merak edenler adına kaza, doğal afet ya da herhangi bir toplumsal olayda son derece etkili olduğunu söylemekte fayda vardır.

ilk yardım kursu

Telefon: 0 212 641 13 13 HEMEN ARAYIN

İlk Yardım Sertifikası Ücreti 2024

2024 yılında İstanbul ili için ilk yardım eğitim fiyatları 2957 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Farklı il ve ilçelerde bu ücretler farklılık gösterebilir. Kurs ücretleri her sene 01 Ocak ta yeniden değerlendirilerek artırılır.

Kurs Sürelerine Ve Eğitimlere Göre Farklı Ücretler

İlk yardım sertifikası olanlar nerelerde çalışabilir diye merak edenlerin tercih edebilecekleri kurum sayısı oldukça fazladır. Pek çok özel ve devlet kuruluşları çalışanlarının bilinçli olması adına ilk yardım eğitimlerini zorunlu hale getirmiştir. İlk yardım kursu fiyatları ise özel firmalara göre değişiklik göstermek ile birlikte minimum 1750,00 TL’den başlar.

  • İstanbul için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen fiyatlar 1 ders saati en az 231 TL olarak karşımıza çıkar.
  • İlk yardım yenileme eğitimlerinde ortalama 8 saatlik ilk yardım eğitimi alacakların 1848 TL + KDV ödemeleri gerekir.
  • 16 saatlik genel ilk yardım eğitimi alacakların ise ödeyecekleri tutar ortalama 2957 ,00 + KDV TL’dir.
  • İlk yardım kursu fiyatlarına KDV dahil değildir.

Devlet Destekli Merkezler Daha Da Uygun?

Ülkemizde özel ilk yardım kursları dışında birbirinden farklı illerinde bulunan İsmek ya da Halk eğitim gibi merkezlerde ilk yardım kurslarının ücretleri daha uygundur. Bütçelerini düşünen ve ekonomik alternatifleri kullanmak isteyenlerin devlet kuruluşlarını tercih etmeleri faydalarına olacaktır.

  • İlk yardım sertifikası veren kurumlar katılımcıların sağlık konusunda eğitilmelerine destek verirler.
  • Böylelikle anlık gelişen kaza, doğal afet ya da farklı sağlık sorunlarında hastanın kendisini daha iyi hissetmesi mümkündür.
  • Sağlık görevlileri gelene kadar doğru müdahale yapmak hastanın mağdur olmaması açısından önemlidir.

Eğitim sürelerine ve verilen hizmetlere göre fiyatları da farklılık gösterir. Kursu ise eksiksiz bir şekilde tamamlamak ilk yardım konusunda bilinçlenmek açısından dikkat edilecek unsurlardan bir tanesidir.

İlk Yardım Kursuna Katılma Koşulları

İlk yardım sertifikasyon programına katılmak için ilk okul mezunu ve 19 yaşından gün almanız yeterli olacaktır. Gerekli olan evraklar ise;

  • 1 adet kimlik fotokopisi,
  • 1 adet vesikalık fotoğraf,
  • 1 adet diplomanızın fotokopisi.

İlk yardım sertifikası geçerlilik süresi

Almış olduğunuz ilk yardım sertifikası 3 yıl süreli olarak size verilir. Bu üç yıl boyunca ilkyardımcı olarak görev alabilirsiniz. Üç yılın dolmasına 3 ay kala ilk yardım sertifikası yenileme işlemi yapmanız gerekmektedir. İlk yardım sertifikası yenileme işlemi hakkında bilgi almak isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz: https://www.yeniumitilkyardim.com/ilk-yardim-sertifika-yenileme.php

İlk yardım kursunu kimler alır?

İlk yardım eğitimini sosyal hayatın içinde olan her birey almalıdır. Tabi ki bu isteğe bağlı bir eylemdir. Ancak bu kursa katılmak için kanuni bir zorunluluk bulunmaktadır. Bu zorunluk, kamu kurumları ve şirketler için geçerlidir. İş sağlığı ve güvenlik kanununa göre belli sayılarda personele sahip olan yerlerde belli bir sayıdan sonra bir ilk yardımcı istihdam etmekle yükümlüdürler. Bunların dışında, spor müsabakalarında hakemlik yapan ve ambulans şoförlüğü yapan kişilerin de ilk yardım eğitimi almaları bir zorunluluktur.