Modelist

GERBER EĞİTİMİ

BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK SİSTEMİ İÇİN GERBER V 8

GERBER EĞİTİMİ İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Gerber v 8 Accumark kalıp tasarım, serileme ve pastal planı hazırlama sistemleri;
erkek giyim, bayan giyim, jean, penye imalatlarına yönelik program. Bilgisayarlı modelistlik kursunun günümüzde çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Artık kalıpları klasik olarak elde değil, bilgisayarlı sistemlerle çıkartarak hem zamandan tasarruf, hem de hata oranı düşerek kaliteyi elde edebiliriz.

GERBER EĞİTİMİ 1

Modelistlik Kursu

Gerber Programı Ne İşe Yarar?

İnternet sitemizde bulunan diğer yazılarımıza göz atabildiyseniz eğer bir modelistin ne iş yaptığını ve bir gününün nasıl geçtiğini okumuş olmanız gerekmektedir. Fakat okumamış olmanız bir gerber programı ne işe yarar? sorusuna cevap alamayacağınız anlamına gelmez. Gelin detaylardan haberi olmayan fakat kendi sektörü içerisinde bulunan diğer arkadaşları gibi meraklı olan sizlere detaylı açıklamalarını hemen yapalım. Genel olarak bakıldığında bir modelist önüne gelen çizimleri gerçek hayata geçirebilmek adına zamanını ve bilgisini sarf eden bireylerden oluşmaktadır.

Gerber programı da bir modelistin sağ kolu olmak üzere piyasaya sürülmüş seri üretim hatalarını tamamıyla ortadan kaldırmış muntazam bir bilgisayar programıdır. Robot denilen icadın basit bir tanımı vardır. “Verilen işi defalarca yorulmadan, sıfır hata ile tekrarlayabilen elektromekanik cihazlara Robot” denir. Biraz önce bahsetmiş olduğumuz bu bilgisayar programı yine biraz önce vermiş olduğumuz robot tanımı ile iş birliği yapınca ortaya mükemmel kusursuz sıfır hatalı ürünler çıkmaktadır.

Gerber eğitimi alarak kalıpları daha rahat ve kusursuz çıkarabilirsiniz. Gerber kursu amaçlarından biri de teknolojik alt yapıya sahip firmalarda artış göz önüne alındığında iş bulma şansınız daha fazla olacaktır.

Gerber Eğitimine Kimler Katılabilir?

AccuMark Gerber olarak bilinen bu programa kalıp bilgisine sahip olan modelistler katılabilir. Bu programın temel amacı, kalıp ölçülerinin hata oranını sıfıra indirerek ürünün seri üretime geçmesi amaçlanmıştır. Ancak bu programı öğrenmek için yukarıda bahsettiğimiz gibi mutlaka temel kalıp bilgisi öğrenilmelidir. Modelistlik kursu almış olanlar bu eğitime rahatlıkla katılabilir. Gerber programı günümüzde Türkiye’de ve dünyada en fazla tercih edilen cat programlarının başında yerini almaktadır.