Modelist

Stilistlik Kursu

Stilistlik nedir?:  Daha önce tasarlanmamış bir kıyafeti hayal ederek tasarlayan kişiye stilist denir.  Stilistler sürekli yeniyi arar, güzeli bulur ve farkındalık yaratırlar. Global moda dünyasında Türkiye artık yükselen trendiyle söz almaya başlamış ve moda konusunda otoriter ülkeler arasında girmeye layık olmuştur. Bunu kaliteli eğitim veren stilistlik kursu ve modelistlik kursları veren kurumların katkısı göz ardı edilemez.

Ülkemizde moda tekstil eğitimi veren Yeni Ümit Moda Akademisi de bu kurumlar arasında 22 yıldır ünlü modacılar yetiştirerek katkı sağlamaya devam etmektedir. Kurumumuz çağdaş tekniklerle hazır giyim sektöründe uygulamaya dönük kıyafet tasarımı yapabilen, çizgi ve renk uyumu ile, her zaman daha yeni ve iyileri arayan Stilist ve modacıları eğitmektedir.

  • Modelistlik Kursu Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Stilistlik Eğitimi Ders Konu Başlıkları

Stilistlik Eğitimi

Stilistlik mesleğinin gereksinimleri
Farklı, özgün ve seçkin çizimler yapabilme
Figür Çalışmaları
İyi bir stil anlayışına ve artistik yeteneğe sahip olabilme
Model Detayların Tanımı ve Çizim Teknikleri
Model Etütleri, Değişik Temalarda Koleksiyon Parçalarının Oluşturulması
Kreasyon Hazırlama
Bilgisayarla Kumaş, Desen, Moda Tasarımı
Giysiye uygun kumaş, renk ve aksesuar seçebilme
Işık – gölge (valör) bağıntılarının görsel olarak incelenmesi
Düz, soter ve diyagonel raport çalışması
Yazlık ve kışlık erkek koleksiyon çalışması
Yazlık ve Kışlık çocuk kolleksiyon çalışması
Kolaj çalışmaları

Stilistlik İhtiyacının Doğuşu

stilist ihtiyacı

İnsanın yaradılışıyla birlikte başlayan insanın kendisini soğuktan koruma, fiziksel uzuvlarının üzerini örtme ihtiyacı çok eski zamanlarda başlamış olsa da yüzyıllar içinde değişerek bugünkü ihtiyaçlara cevap verebilmek adına çeşitli meslek grupları ve buna bağlı olarak büyük bir iş alanı oluşturmuştur. Sektör içerisinde birbirinden farklı alanlarda uzmanlık gösteren dallardan bir tanesi de stilistlik adını verdiğimiz kıyafetlerin modellerini belirleyen, belirlenen kıyafet çeşitleri için modellerin seçimini yapan bir grup uzman bireylerden oluşmaktadır.

Yaptığı işlerden dolayı stilist adını almış olan moda sektörünün bel kemikleri olarak adlandırabileceğimiz stilistler, tasarlanmış ürüne uygun malzemeleri temin eden ve o malzemeler ile ürünü kalıplara dökebilen kişilere denmektedir. Aslına bakılırsa stilistlik ve modelistlik kursu alanlarını birbirinden ayırmamız gerekirse stilistler oyuncu, şarkıcı yada kamera karşısına geçecek olan kişilerin giyim kuşamından sorumludur. Çeşitli sebepler ile insanların karşısında harikulede gözükmeleri gereken ün sahibi bireyleri tepeden tırnağa giydirmesi gereken bireyleri de bizler stilistlik kursu adını verdiğimi eğitim serilerinde yetiştirmekteyiz. Biraz önce bahsetmiş olduğumuz büyük iş alanlarından bir tanesi de tekstil sektörünün seri üretim işlerinin gerçekleştirildiği devasa büyüklüklere sahip fabrikalarda rengarenk kumaşlar üretip dikim atölyelerine gönderen stilistlerin asıl amacı gelen kumaşları neye göre ve nasıl dikilmesi gerektiğinin takibini yapmaktadır.

 Bizler için zamanlarını ve güçlerini feda eden moda sektörünün saygıdeğer personelleri mükemmel bir şekilde nizama oturtulmuş sistemleri uygulamaya devam etmektedir. Birbirinden farklı pantolon, tişört, çocuk kıyafeti, gelinlik gibi çeşitli kumaşları bizlere hitap edebilecek şekilde ölçülendirip ardından kalıp çıkararak dikime aşamasına gelmesini sağladıktan sonra usta ellerin son rötuşlarını yada seri üretim cihazların işlemlerini bitirmesini beklemektedir. Son olarak ortaya çıkan ürünler mağaza vitrinlerini süsler. Bizler de ilgimizi çeken ya da fiziksel görünüşümüzden dolayı üzerimize yakışan kıyafetleri seçer ve alırız. Özetlemek gerekirse birbirine bağlı bu zincirleme kuşağın takibini yapan mihenk taşlarından bir tanesi olabilmeniz adına çok uygun fiyatlarda stilistlik kursu adı altında sizlere eğitim vermekteyiz.

Peki siz bu eğitimi neden almalısınız? Kısa bir açıklama ile sizlere durumu özetleyelim. Sinema sektöründe sık sık yeni filmler, diziler ortaya çıkar ve bunlar bazı törenler ile ödüllendirilirler ödül alan oyuncu ekibin ödül alabilmesinde birden çok etki bulunmaktadır tabi ki en önemli etken olmasa da etkiyi artırma da büyük önemi olan konu bizim sektörümüzdür diyebiliriz. Aynı zamanda sizlerde mutlaka hatırlayacaksınız çoğu ödül töreninde “En iyi kostüm” tarzında ödüllerde verilmektedir. Anlatmak istediğimiz aldığınız eğitim sonrasında kendinize katabildiğiniz çoğu özellik sizlerin ödül törenlerinde ödüller almanıza da ya da fabrikada seri üretime ürün yetiştirmeye çalışan bir birey de olmanıza yardımcı olabilir. Burada bizler kurum olarak elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bilgi ve tecrübelerimizle ekstra olarak eğitim süresince kullandığınız donanımlar ile sizleri yetkin bir personel haline getirmekteyiz.

Stilistlik Kursu Ücretleri

stilistlik ücreti

Ücretlerimiz, kursumuzun geçerliliği, sürekliliği yada kalitesi ile ilgili aklınızda oluşan bütün sorulara internet sitemiz içerisinde sizler için yazmış olduğumuz makalelerde görebilir yetmediği takdirde bizleri arayarak stilistlik kursu hakkında bilgi almak istediğiniz belirterek açıklama yapmamıza yardımcı olabilirsiniz. Kurs süresi boyunca birbirinden farklı gerçek yaşam uygulamaları ile eğlenerek ve görerek eğitim alıyor ve aynı zamanda bilgi konusunda kendisini son derece yetiştirmiş öğretmenlerimize sorularınızı yöneltebiliyorsunuz.

Stilistlik Kursu bitiminde de hızlı bir şekilde iş bulabilme imkanınızın olduğunu da unutmayın. Aklınızda oluşan soruları biraz önce de söylediğimiz gibi ister kendiniz araştırarak isterseniz bizlere sorarak gönül rahatlığıyla öğrenebilirsiniz. Fakat eğitimimizin kalitesini bizlerden dinlemenizi tavsiye etmekteyiz görüşmek dileğiyle.